Novinky

Jak mít doma menší binec
Jak mít doma menší binec
Tajemství uklizených prostor bez věcí a tipy na to,
jak pořádek udržet 

Teď se nebudeme bavit o prachu a špíně, ale o věcech. Protože jejich organizace a uspořádání na nás má často větší vliv než vyluxovaný koberec.

Čím víc chaosu a nepořádku kolem sebe máme, tím víc přetížení a neklidu cítíme. A naopak - život v uspořádáném domově, kde má každá věc své místo, je příjemný a podporující. Snadněji se tam uvolníme a lépe se tam soustředíme na všechno, do čeho se pustíme. Dá se tak říct, že investice do pořádku se stává investicí do pohody a harmonie v každodenním životě.

V tomto článku se tedy podíváme na to, jak pořádek nastolit, a také jak ho pravidelně a efektivně udržovat.

Co je pořádek? 

Vybavte si jídelní stůl ve velké rodině na sklonku pracovního dne. Může být plný špinavých talířů, nedopitých čajů a poházených složenek, které je třeba vyřídit. Nebo může být úplně prázdný a čistý. Uprostřed váza nebo svíčka. Kam se spíš posadíte? 

Otázka tedy je, jak na to, aby takových prázdných ploch bylo doma co nejvíc.

3 tipy, pro chytré uložení věcí 

Uklidit domov znamená vytvořit systém, kde bude mít každá věc své přesné místo. Pomůže vám s tím několik tipů.

1) Malé předměty uložte do jednoho většího

 

PROHLÉDNOUT OŠATKU

2)Vytvořte tematické boxy, bedýnky a koše

Na jógu, na čtení, na hraní se zvířecími magnety. Snadno se přenášejí, všem je jasné, co do nich patří a navíc vás zvou k vaší oblíbené činnosti.

 

OMRKNOUT ÚLOŽNÉ BOXY

 3) Připravte si záchytné koše v místech, kde vzniká binec

V každém bytě či domě jsou kouty, kde se to prostě kupí. Nebojujte s tím, předcházejte tomu. Můžete sbírat vyprané a zatím neuklizené prádlo, věci, které patří do jiného patra v domě nebo třeba deky a polštáře u postele.

 

OMRKNOUT ÚLOŽNÉ KOŠE

Nastavte si uklízecí rutinu

Důležitým prvkem domova, ve kterém pořádek zůstává, je vytvoření návyku pravidelného uklízení. Rychlé každodenní roznesení věcí na jejich místa, může zabránit hromadění nepořádku do demotivujících rozměrů. Systém se vám tak nezhroutí ani v nejnabitějším období. 

Klíčem k udržení uklizeného domova je i sdílení těchto zásad s ostatními členy domácnosti. Společné úsilí po určité době vytvoří automatické návyky u dospělých i u dětí. Protože i malé dítě se snadno naučí, že například pyžámka patří v jeho šatničce do tohohle boxíku:

P.S. I jedna vaše malá změna může inspirovat ostatní. Vyfoťte, co se vám doma v tomto ohledu daří, a nahrajte fotku do komentáře pod článek :-)

PROZKOUMAT DALŠÍ KOŠE
Jak na 4 nejčastější trápení pod pergolou
Čím líp si svou pergolu zabydlíte, tím víc času v ní v létě fakt budete. Není to ale jen o nábytku. Podívejte se, kolik toho v atmosféře změní jedna dřevěná žaluzie.
#1 PŘESTANE VÁM SVÍTIT DO OČÍ

Na jaře se prvním paprskům nedočkavě vystavujeme, v létě už ale nevíme, kam se schovat. Stáhněte si žaluzii a užijte si dlouhou letní snídani, aniž by vám okamžitě teklo máslo po stole. Díky pohyblivému stínění si snadno regulujete světlo v posezení přesně tak, jak potřebujete. Během dne i během roku. 
#2 BUDETE MÍT POCIT SOUKROMÍ

Když máte vedle sebe rušnou silnici, spoustu sousedů nebo třeba probíhající rekonstrukci, na pocitu pohody to nepřidá. Naštěstí ale hodně pomůže, když se odcloníte a nasměrujete svůj pohled zvenčí zpátky dovnitř. Na krásný ubrus, květináč nebo třeba nádobí.
#3 PŘESTANE DOVNITŘ FOUKAT

Dřevěné žaluzie z pevných lamel nechrání jen proti slunci, ale také před větrem. Když zatáhnete, je vám uvnitř v mžiku podobně útulně, jako byste měli pevnou stěnu. Zavírat pergolu na pevno by přitom byla třeba škoda, protože větrné dny nejsou v Česku pořád.
#4 V PERGOLE NEBUDE HORKO K PADNUTÍ

Dřevěná žaluzie zmírňuje přehřívání vzduchu pod pergolou. Narozdíl od jiných nepřírodních materiálů totiž dřevo neakumuluje, a tudíž dál nesálá horko.

 

 

4 trápení v pergole, která vyřešíte dřevěnou žaluzií

 Čím líp si svou pergolu zastíníte, tím víc času v ní v létě fakt budete. Najednou vám totiž nebude vadit ruch u sousedů ani extrémní počasí. Podívejte se, v čem všem vám dřevěná žaluzie pomůže. 

Problém číslo 1: Do pergoly svítí slunce

Svítí vám do očí a taje máslo na stole? Na jaře to vítáme, v létě nevíme, kam se schovat. Stáhněte si žaluzii a užijte si letní snídani bez ostrých paprsků. Díky pohyblivému stínění si snadno regulujete světlo v posezení přesně tak, jak potřebujete. Během dne i během roku. 

Problém číslo 2: Máte málo soukromí

Když máte vedle sebe rušnou silnici, spoustu sousedů nebo třeba probíhající rekonstrukci, na atmosféře pod pergolou to nepřidá. Naštěstí ale hodně pomůže, když se odcloníte a nasměrujete svůj pohled zvenčí zpátky dovnitř. Na krásný ubrus, květináč nebo třeba nádobí. 

Problém číslo 3: Do pergoly fouká

Dřevěné žaluzie z pevných lamel nechrání jen proti slunci, ale také před větrem. Když zatáhnete, je vám uvnitř v mžiku podobně útulně, jakobyste měli pevnou stěnu. Zavírat pergolu na pevno by přitom byla třeba škoda, protože větrné dny nejsou v Česku v pořád. 

Problém číslo 4: V pergole je horko k padnutí

Dřevěná žaluzie zmírňuje přehřívání vzduchu pod pergolou. Narozdíl od jiných nepřírodních materiálů totiž dřevo neakumuluje a tudíž dál nesálá horko.

Dnes dřevěné žaluzie objednáte a pozítří snadno pověsíte
(při objednání po - čt do 11:00)

 

Vybrat stínění a užít si léto pod pergolou