Jak zastínit pergolu? Praktické srovnání 3 snadných a cenově dostupných přístupů

Chcete si maximálně užít nejkrásnější část roku pod vaší pergolou? Zastínění je klíčovým prvkem, který vám zajistí pohodlí a ochranu před přílišným sluncem či zvědavými pohledy sousedů. Ale víme, že vybírání správného prvku zastínění může být pěkně složité. Na trhu je mnoho možností a rozhodování se mezi nimi vás může natolik paralyzovat, že raději nepořídíte vůbec nic a pak se před sluncem budete schovávat v obýváku.

To je škoda. Rozhodli jsme se vám to trochu usnadnit a sestavili jednoduchého průvodce našimi stínícími produkty. Přičemž rovnou říkáme - s žádným z nich nešlápnete vedle. 

Všechny naše rolety, žaluzie a slunolamy máme v nabídce roky a jsou to naše stálé bestsellery. Máme na ně už tisíce nadšených ohlasů. Jsou totiž cenově dostupné, přírodní a tudíž velmi estetické a navíc na nic nečekáte. Do 2 dnů je máte doma a snadno si je pověsíte.

Teď už konkrétně: tři způsoby bočního stínění pergoly, které vám dodají potřebný stín a soukromí, přičemž každý nabízí své vlastní výhody.

1. Základní stínění pergoly: Bambusová roleta

Velmi oblíbené řešení pro stínění oken, které vypadá krásně i pod pergolou. Jen pozor, bambusová roleta není primárně určená na ven, takže vám nevydrží roky. Déšť s ní po pár sezónách udělá své. Navíc roleta není příliš flexibilní - buď je stažená, nebo vytažená. Ale narozdíl od posuvného stínícího panelu s ní nikam nehnete. A ani ji nenatočíte jako třeba žaluzie.

Cena od 239 Kč

Bambusová roleta

Omrknout Bambusové rolety

 

2. Lepší stínění: Dřevěná venkovní roleta

Dřevěná roleta je robustní a extra odolná vůči povětrnostním podmínkám, takže si můžete být jisti její dlouhou životností. Je vyrobená z borovicového dřeva. Nicméně, stejně jako bambusová roleta - je to spíš pevný panel, než pohyblivé stínění. V tomto ohledu má největší výhody náš posuvný slunolam.

Cena od 1 299 Kč

Dřevěná roleta

Omrknout Dřevěné rolety

 

3. Nejlepší stínění pergoly: Posuvný slunolam

Maximálně flexibilní stínění, které si přizpůsobíte všemu, co se kolem vás děje. Slunolam můžete posouvat podle toho, jak vám po zahradě cestuje slunce, nebo jak se vám hýbou děti. To třeba když je chcete sledovat a přitom sedět u kafe. Posuvnými stěnami s poloprůhlednými lamelami hezky oddělíte jednotlivé pobytové zóny. Například sezení a dětský koutek nebo pěstební část a bazén. Oproti klasickým neprůhledným paravanům přitom není oddělení tak tvrdé. Prostor zůstává dál propojený, se vším jste v kontaktu, jen vás to pohledově nijak neruší. Ať už umístíte slunolam ke vstupu do domu, na terasu nebo pod pergolu.

Cena od 1 699 Kč

Slunolam

Omrknout Slunolamy

 

Porovnání bambusových rolet, dřevěných rolet a slunolamů

Vlastnost Bambusové rolety Dřevěné rolety Slunolamy
Šířka rolety 50 cm - 200 cm 80 cm - 150 cm 50 cm - 100 cm
Výška rolety 100 cm - 220 cm 100 cm - 250 cm 100 cm - 216 cm
Cena 249 Kč - 1 492 Kč 1 765 Kč - 5 159 Kč 1 699 Kč - 7 998 Kč
Životnost 3 - 5 let Desítky let Desítky let
Interiér / Exteriér Ano (nesmí na ně pršet) Ano (především exteriér) Ano (především exteriér)
Cena na m² 332 Kč - 373 Kč 1 375 Kč - 1 961 Kč 3 398 Kč - 3 703 Kč