Grilovací sady nářadí

Grilování je pro spoustu z nás velké hobby. Posedět s přáteli nebo s rodinou a dopřát si bohatý gurmánský zážitek, to patří k představě léta. A když se mi naskytla možnost otestovat grilovací sady od Vingo.cz, měl jsem velkou radost. A jestli jste stejní nadšenci do grilování jako já a uvažujete o vlastní grilovací sadě, nenecháte si ujít následující řádky...

Velká grilovací sada nářadí

Začnu s velkou grilovací sadou - protože, co je velké, je dobré. A zde to platí dvojnásob. Délka rukojetí je úctyhodná - cca 30 centimetrů. Někdo řekne, že to se vůbec nedá použít, ale opak je pravdou. Pokud grilujete na otevřeném ohništi nebo potřebujete větší odstup z důvodu velkého sálavého tepla, pak je tato sada ideální volbou.

Zkušenosti s velkou grilovací sadou, aneb šéfkuchařem za pár minut...

Masivní rukojeti jsou tvarované a výborně se drží. Dílenské zpracování je u mne na jedničku, nebál jsem se "pořádně zabrat" a užil jsem si být šéfkuchařem...
Pracoval jsem na kamenném grilu s velkou deskou. Obracečka perfektně klouže po kameni a její šířka umožní zvednout a otočit celkem slušnou "flákotu masa" na jediný pohyb. Kromě univerzálního ostrého kuchyňského nože určitě oceníte nůž s vidličkou jsou ideálním doplňkem - když je něco potřeba rozříznout nebo odříznout hotovou část. Štětka na potírání je masivní, udrží na sobě dost šťávy s kořením při přenosu z misky. Kleště pak u mne hrály prim při otáčení zeleniny a okurek - lze je samozřejmě použít i jinak, ale to musíte už vyzkoušet sami...

Praktičnost celé sady

Velká grilovací sada je v praktickém kufříku, ve kterém je místo na přenos několika drobností - snadno lze uvnitř ponechat například oblíbená koření a mít tak vše připraveno po skončení grilování na další použití.

 Grilovací sada velká - VINGO.cz - testování v exteriéru

Udělejte si grilování jako šéfkuchaři. S velkou grilovací sadou si to užijete...

 

Malá grilovací sada nářadí

Malou grilovací sadu jsem použil u grilu s uhlíky. Sada je v proutěnném obalu s madly a lze ji rozložit do roviny. Nástroje jsou pěkně při ruce a zbytek prostoru lze použít jako pomocnou odkládací plochu.

Zkušenosti s malou grilovací sadou, aneb grilujte rychle a efektivně

Práce s nástroji je velmi jednoduchá. Vidlička je dostatečně ostrá (špičatá). Kleště se pohodlně drží a nevyžadují zbytečně velkou sílu při použití. Obracečku jsem na drátěném podkladu nejvíce používal jako pomocnou lopatku ke kleštím a vidličce. Délka rukojetí je menší než u velké grilovací sady a umožňuje na malých grilech rychlé a přesné pohyby. Celkově jsem opět ocenil kvalitní dílenské zpracování jednotlivých nástrojů a příjemnou ergonomii rukojetí.

Co by se Vám mohlo ještě líbit na malé grilovací sadě?

Velká výhoda je očko s řemínkem na konci u obracečky a vidličky, které umožní zavěšení nástrojů přímo u grilu. Není nutné se pak "narychlo" natahovat pro vidličku někam za sebe na stůl atp.

Po skončení práce a očištění nástrojů se malá grilovací sada pohodlně složí a zůstává připravena na další použití.

Grilovací sada malá - VINGO.cz - testování v exteriéru

Tak tady jsem se opravdu vyřádil a využil přírodní pařez jako stůl, což bylo náležitě oceněno...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení