Odpočinková zahrada na balkoně

Zelené zákoutí na Vašem balkóně

Otevíráte dveře od balkonu a první pohled směřuje do příjemné zeleně. Místo plastů přírodní materiály a květiny - prostě odpočinek pro oči, posezení ve vlastní zahradě na balkoně nebo na terase... Ideál, ke kterému se chci postupně dopracovat. Pokud i vy řešíte stejný úkol, můžete využít tuto sérii jako inspiraci. A nyní již "hurá" do přírody...

 

Proč jsou přírodní materiály tak oblíbené?

Přírodní materiály jsou výborným prostředkem, jak udělat Váš balkon nebo terasu svěží a elegantní. Vytvořte si v každodenním shonu života svůj prostor k relaxaci. Využijte přírodních materiálů od Vingo.cz. Pro začátek nám ideálně poslouží šedý balkónový truhlík.

Sedy_balkonovy_truhlik_VINGO_JY2014-214S-1

Šedý balkonový truhlík VINGO.cz

 

A proč jsem si zvolil právě tento truhlík?

Truhlík je tvořen z proutí a jeho neutrálně laděná barva se hodí prakticky do všech prostor. Závěsné háky jsou tvarovatelné podle potřeby a šíře balkonového zábradlí. Do truhlíku jsem vložil mírně vzrostlé sazenice rajčat - lze samozřejmě použít i jiné rostliny a truhlík jsem zavěsil.

Tvarování držáku mi zabralo cca 2 minuty. Před zahájením tvarování (pokud jej budete vůbec potřebovat) doporučuji drobné zamyšlení. Já osobně mám rád truhlíky, které jsou nahnuté směrem do balkonu, tvarování jsem tomu tedy uzpůsobil a následně truhlík zavěsil. Pro inspiraci vám přikládám fotografie.

IMG_20170611_182959

Šedý balkonový truhlík od VINGO.cz - zavěšený na zábradlí

 

A teď už to slyším - doslova jako na pranýři - tak zeleň jo? A co tam dělá ten plastový větrník? Inu, musel jsem udělat kompromis - těm velkým dětským očím to prostě nemohu udělat, takže tak... Ale aby jsme měli pořádek - druhý kout balkonu bude můj - to si zamlouvám...

TIP: Hledáte inspiraci? Ideální jsou v tomto ohledu terasy a balkony u našich jižních sousedů - v Rakousku. Zde je používání truhlíků na balkonech téměř národním zvykem.

A co dál?

Sledujte moji proměnu balkonu v dalším článku. Ukáži vám (a teď doufám, že mne Martin ani Martina nebudou kamenovat za vyzrazení :-) ), i několik horkých novinek do horkých letních dnů a jak s nimi zútulnit celý balkon (pardon - můj druhý kout).

 

                                                                                                                      Martin P. alias Mates (IT podpora Vingo.cz a tester produktů)

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení